Szpital położniczy im. Rydygiera w Łodzi wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego, stając się tym samym częścią Centralnego Szpitala Klinicznego.

Taką informację przekazali na wspólnej konferencji prasowej: wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek.

- To ważna, zmiana na plus dla dalszego rozwoju dotychczas miejskiego szpitala, który wejdzie w skład CSK UMed. Przypomnę, że przed laty placówka dźwignęła się z upadłości, a w ostatnim czasie została gruntownie zmodernizowana i doposażona. Teraz będzie się rozwijać w otoczeniu klinicznym, nadal służąc pacjentkom i dzieciom, co pozwoli na kompleksową diagnostykę i opiekę – powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.

Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Radzisław Kordek podkreślił, że to najlepsze rozwiązanie dla placówki, która chce działać prorozwojowo, bo w dużej organizacji CSK łatwiej będzie planować inwestycje, zakupy wyposażenia czy struktury kadrowe. Na podobnej zasadzie jako klinika działa już w Łodzi szpital pediatryczny im. M. Konopnickiej przy ul. Spornej, z którym Rydygier będzie mógł bezpośrednio współpracować.

>>>ZOBACZ TEŻ: Katowice: Oddziały Ginekologii i Położnictwa oraz Neonatologii w UCK już po remoncie

Kolejną korzyścią dla pacjentów – jak dodała dr Monika Domarecka, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego UMed w Łodzi – będzie kompleksowość leczenia m.in. poprzez pełną diagnostykę na najwyższym poziomie w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego, a także zespolone badania genetyczne, prenatalne i neonatologiczne.

Centrum Medyczne im. Rydygiera, która posiada ponadto szereg specjalistycznych poradni będzie nadal działało w ramach miejskiego systemu służby zdrowia, bowiem Uniwersytet Medyczny przejmuje jedynie szpital położniczy wraz z budynkiem. Jak zapewnia Ewa Paczkowska, prezes Centrum Medycznego im. Rydygiera w Łodzi, nowoczesna placówka POZ nadal będzie świadczyła usługi w ramach spółki.

Formalne przekazanie szpitala im. Rydygiera ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy po podpisaniu stosownej umowy.


Źródło: Urząd Miasta Łodzi