Gabinet drWidget Pacjent to aplikacja, która pomaga zadbać o zdrowie pacjenta. Przypomina o konieczności zażycia kolejnej dawki leku, pozwala prowadzić elektroniczny dzienniczek pomiarów ciśnienia oraz umożliwia zdalne zapisywanie się na wizyty.

Aplikacja zintegrowana jest z Gabinetem drWidget, czyli bezpłatnym programem do prowadzenia placówek medycznych. Program ten jest najlepszą odpowiedzią na potrzeby lekarzy wynikające z postępującej cyfryzacji służby zdrowia. Jego użytkownicy bez trudu wystawiają e-zwolnienia i e-recepty oraz rozliczają się z NFZ. Prowadzą elektroniczne karty pacjentów, planują pracę w interaktywnym grafiku wizyt, korzystają z obszernej biblioteki gotowych formularzy. Liczne funkcjonalności i udogodnienia dostępne w programie pozwalają lekarzom pracować szybko i wygodnie, oszczędzając nawet do 20% czasu dziennie.

Gabinet drWidget jest tworzony także z myślą o pacjentach, którym oferuje m.in. mobilną aplikację, pomagającą dbać o zdrowie. Aplikacja została wyposażona w cztery moduły. Pierwszy („Moje leki”) wyświetla listę leków przyjmowanych przez pacjenta i pozwala dodawać nowe dawkowania. Wprowadzone tutaj ustawienia spowodują, że aplikacja będzie przypominać użytkownikowi o konieczności zażycia kolejnej dawki leku.

Drugi moduł to „Moje wizyty”. Można tu przejrzeć informacje o zaplanowanych i historycznych wizytach oraz umówić nową, uzupełniając formularz planowania wizyty. Pacjent wybiera interesującą go miejscowość, oddział, lekarza, datę i godzinę, po czym klika w zielony przycisk „Wyszukaj”. Chwilę później system wyświetla listę dostępnych terminów.

Kolejny moduł – „Moje pomiary” – jest nowością w aplikacji Gabinet drWidget Pacjent, umożliwiającą prowadzenie elektronicznego dzienniczka pomiarów ciśnienia. Tutaj użytkownik wprowadza dane: ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, puls, datę i godzinę oraz ewentualnie notatkę. System przedstawi pomiar na przejrzystym wykresie, a także poinformuje, czy ciśnienie jest w normie, czy też zbyt niskie bądź zbyt wysokie.

Czwarty moduł aplikacji to „Kalendarz”. Pokazuje on zaplanowane przez użytkownika wizyty lekarskie oraz harmonogram przyjmowania leków.
Oprócz licznych funkcjonalności, zaletą aplikacji jest także prosta i intuicyjna obsługa, niesprawiająca użytkownikom najmniejszych trudności. Jednak aby móc z niej korzystać, trzeba mieć konto w Gabinecie drWidget, które zakłada lekarz. W tym celu wprowadza adres e-mail do karty pacjenta. Na ten adres zostanie wysłany link aktywacyjny oraz unikalny identyfikator do logowania. Po kliknięciu w link pacjent ustawia hasło do konta. Odtąd za pomocą hasła oraz identyfikatora może logować się w aplikacji.

Gabinet drWidget Pacjent dostępny jest w dwóch wersjach: na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Aplikację można pobrać zupełnie za darmo ze sklepów: Google Play i App Store.