Już 8 września odbędzie się 12. edycja Onkobiegu Razem po Zdrowie! organizowanego przez Stowarzyszenie Sarcoma. Uczestnicy i sympatycy corocznego biegu spotkają się przy Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie i Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, aby wspólnie okazać solidarność i wsparcie pacjentom.

Chętnych do udziału w Onkobiegu przybywa z każdym rokiem i obecnie rejestracja uczestników do tej edycji została już zakończona. Jednakże wszyscy, którzy nie zdążyli się zarejestrować, a chcą wesprzeć pacjentów, mogą wziąć udział w specjalnie dla nich dedykowanej akcji: #Onkobieg, czyli bieg z dowolnego miejsca na Ziemi.

Jak wziąć udział w akcji #Onkobieg? Wystarczy:

  • Krok 1. Wystartować 8 września o 13:30 (data i godzina biegu w Warszawie) z dowolnego miejsca na Ziemi - może to być najbliższa okolica zamieszkania;
  • Krok 2. Wrzucić zdjęcie z hashtagiem #Onkobieg na Facebook lub Instagram – pokazanie wartości aktywności fizycznej spędzonej np. w pięknych okolicznościach przyrody;
  • Krok 3. Wpłacić darowiznę - poprzez stronę onkobieg.pl.

Na przestrzeni 11 lat w Onkobiegu Razem po zdrowie! wzięło udział ponad 12 000 uczestników, którzy wybiegali blisko 400 000 zł na działania edukacyjne i pomoc dla 220 osób walczących o zdrowie.

Źródło: Stowarzyszenie Sarcoma