Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie mieszczącego się przy ul. Sierakowskiego 13 ma przynieść poprawę warunków leczenia pacjentów oraz zwiększenie dostępności usług okulistycznych. Na lepsze zmieni się również sytuacja studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Projekt inwestycji jest współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Pierwszym jej etapem będzie adaptacja budynku dawnego Dziecięcego Szpitala Klinicznego mieszczącego się przy ul. Marszałkowskiej 24/26, który został przekazany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny na cele tymczasowej siedziby dla Szpitala Okulistycznego. Prace adaptacyjne rozpoczęły się 2 stycznia 2020 roku. Planowana przeprowadzka do tymczasowej siedziby odbędzie się w połowie 2020 roku, zaś zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny, którego organem założycielskim jest Warszawski Uniwersytet Medyczny niesie specjalistyczną pomoc okulistyczną. W placówce prowadzone jest leczenie zachowawcze oraz wykonywane są zabiegi operacyjne w pełnym zakresie chirurgii okulistycznej. Z roku na rok liczba pacjentów i wykonywanych w szpitalu zabiegów operacyjnych systematycznie wzrasta.


Źródło: Warszawski Uniwersytet Medyczny | SPKSO w Warszawie