Sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko uczestniczyła 28 maja w otwarciu wystawy zdjęć, na których zostało uwiecznione karmienie piersią. Wręczyła także nagrody dla zwyciężczyń trzeciej edycji konkursu fotograficznego „Dziecko jest tego warte!”. Konkurs jest organizowany przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ulicy Karowej.

Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko pogratulowała laureatkom, które na wyjątkowych zdjęciach pokazały piękno karmienia piersią. Podkreśliła, że trwający od 26 maja do 1 czerwca Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią jest akcją propagującą zachowania wspierające prawidłowy rozwój małych Polaków już od momentu ich narodzin.

Szpital brał udział również w akcji Ministerstwa Zdrowia promującej karmienie piersią. Z tej okazji, pacjentki szpitala otrzymały z rąk wiceminister dziecięce body z napisem promującym karmienie piersią. Do ubrań była dołączona metka, która zawiera zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące naturalnego karmienia.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na temat odpowiedniego żywienia niemowląt, zapewniającego im możliwie jak najlepszy rozwój.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia