Styczniowa lista refundacyjna wprowadziła sporo zmian. Pracuj wyłącznie przy użyciu aktualnych baz informacji medycznych, takich jak Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon oraz Baza Leków. Sprawdź szczegóły.

Od 1 stycznia obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Uwzględnia kolejne opcje terapeutyczne dla chorych na raka piersi, zwiększa dostępność leczenia cukrzykom, chorym na ciężką astmę alergiczną i wirusowe zapalenie wątroby typu B. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj ten artykuł.

Wszystkie zmiany wprowadzone przez najnowsze Obwieszczenie Ministra Zdrowia zostały uwzględnione w styczniowym wydaniu Receptariusza Lekarza Praktyka. Znajdziesz tutaj kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz ma poręczny rozmiar (162 x 97 mm) i objętość ok. 620 stron. Przedstawione w nim informacje zawarte są w przejrzystych i łatwych do odczytywania tabelkach oraz posiadają dokładne objaśnienia.

Receptariusz Lekarza Praktyka zamówisz, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Możesz także pobrać jego bezpłatną, elektroniczną wersję. Plik w formacie PDF znajdziesz na stronie www.leksykon.com.pl, w zakładce „Materiały do pobrania”.

Jak co dwa miesiące, porefundacyjną aktualizacją została również objęta Baza Leków LekSeek, dostępna we wspomnianym już serwisie LEKsykon, na stronach www.apptekarz.pl oraz www.pielegniarkom.pl, a także w programach do prowadzenia placówek medycznych (Gabinecie drWidget i dr100) oraz w formie aplikacji mobilnej.

Baza Leków to źródło wszechstronnej wiedzy na temat wszystkich produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dopuszczonych do obrotu w Polsce. Obecnie jest ich ponad 17 tysięcy. W Bazie Leków można sprawdzić np. skład produktu, jego działanie, ostrzeżenia specjalne, interakcje oraz wskazania do refundacji według ChPL.

Bądź zawsze na bieżąco i korzystaj wyłącznie z aktualnych i rzetelnych baz informacji medycznych, takich jak Receptariusz Lekarza Praktyka i Baza Leków.