Monitorowanie programu Narodowej Strategii Onkologicznej (NSO) oraz prowadzenie analiz, badań i ekspertyz w zakresie onkologii stało się przedmiotem porozumienia o współpracy, które Ministerstwo Zdrowia zawarło z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytutem Badawczym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak podkreślą przedstawiciele instytucji, które podpisały porozumienie, celem współpracy jest osiągnięcie poprawy efektywności systemu zdrowia, jakości udzielania świadczeń i uzyskiwanych efektów zdrowotnych, w szczególności w obszarze onkologii.

Narodowa Strategia Onkologiczna (NSO) to program wieloletni na lata 2020-2030 wprowadzający kompleksowe zmiany w polskiej onkologii. NSO dużą wagę przywiązuje do jakości życia pacjentów, jej realizacja umożliwia obniżenie kosztów wynikających z obciążenia pacjentów chorobami nowotworowymi.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Choroby nowotworowe stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zgonów Polaków. Liczba pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym stale wzrasta, czego przyczyną jest zarówno proces starzenia się społeczeństwa, jak i wzrost narażenia na czynniki związane ze stylem życia.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia