Radom przystępuje do realizacji programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Prezydent Radomia ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. „In vitro dla Radomia”. To jeden z projektów z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację w budżecie miasta jest zaplanowana w tym roku kwota 600 tys. złotych.

- Głównym celem programu jest ograniczenie zjawiska niepłodności i bezdzietności u mieszkańców Radomia. Szacujemy, że w tym roku z bezpłatnego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro będzie mogło skorzystać około 50 par - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Zgodnie z założeniami programu, jego uczestnicy, zarówno kobieta jak i mężczyzna, powinni być mieszkańcami Radomia i być w wieku 20 do 40 lat. Musi też u nich zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności.

Program będzie realizował i nabór uczestników przeprowadzi uprawniony podmiot leczniczy, wybrany w drodze konkursu. Oferent musi posiadać m.in. wykwalifikowaną kadrę medyczną, konieczną do realizacji programu, laboratorium diagnostyczne lub umowę współpracy z laboratorium diagnostycznym, a także gabinety lekarskie ginekologiczne z dostępem do USG.

Na oferty Urząd Miejski czeka do 15 czerwca.


Źródło: Urząd Miejski w Radomiu