Zależy mi na innych, wierzę w naukę, chcę podróżować po świecie, chcę studiować normalnie, chcę żyć normalnie - to wybrane sformułowania wykorzystane w kampanii na rzecz szczepień przeciw COVID-19, którą przygotował Uniwersytet Warszawski.

Na kampanię zatytułowaną "Ramię w ramię" składa się seria plakatów, banerów oraz działania na profilach Uniwersytetu w mediach społecznościowych. Materiały pojawią się także na stronach internetowych i fanpage’ach jednostek UW.

W kampanii wyliczono powody, dla których warto się zaszczepić: zależy mi na innych, wierzę w naukę, chcę podróżować po świecie, chcę studiować normalnie, chcę żyć normalnie, chcę żyć.

W ramach akcji powstał również firm promocyjny zachęcający do szczepień. Występują w nim przedstawiciele różnych grup wspólnoty akademickiej UW - rektor UW Alojzy Z. Nowak, Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii, dyrektor Uniwersytetu Otwartego UW dr Katarzyna Lubryczyńska-Cichocka, doktorantka z Wydziału Fizyki Anita Gardias, student prawa i przewodniczący Samorządu Studentów UW Kamil Bonas oraz pochodząca z Etiopii studentka stosunków międzynarodowych Gelila Shumi Tolla.

Kampania promocyjna UW dotycząca szczepień przeciw COVID-19 powstała z inicjatywy władz UW. Akcja skierowana jest do wszystkich członków społeczności UW - wynika z informacji zamieszczonych na stronie uczelni.(PAP)


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl |Szymon Zdziebłowski