W Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCK WUM przy ul. Banacha w Warszawie otwarto edukacyjną salę do podań leków dożylnych dla pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane.

Inicjatywa ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie kilku godzinnego podania leku, ale także rozwijanie świadomości, edukację i motywację pacjentów do dalszej walki z chorobą. – To wyjątkowe wydarzenie dla pacjentów leczących się w naszym ośrodku. Nowa przestrzeń poprawia nie tylko komfort leczenia, ale również samopoczucie pacjentów przebywających w szpitalu. Cieszymy się, że to właśnie w naszym ośrodku otwarta została trzecia sala w ramach programu Nauka Ratuje Życie w Polsce i mamy nadzieję, że chorzy leczeni w naszym szpitalu będą lepiej znosić pobyt w trakcie leczenia - mówi prof. Anna Kostera-Pruszczyk, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii CSK UCK WUM.

Zespół Kliniki CSK UCK WUM od wielu dekad sprawuje nowoczesną opiekę nad pacjentami z SM. W Klinice prowadzone jest leczenie lekami I i II linii oraz leczenie immunosupresyjne. Pod opieką zespołu ekspertów w Klinice i przyklinicznej Poradni Neurologicznej pozostaje około 3000 chorych na SM z centralnej Polski. Z programów lekowych refundowanych przez NFZ korzysta ponad 150 chorych ( w tym 63 – leczenie II linii). Od 2012 r. Klinika poszerzyła zakres diagnostyki i terapii o chorobę rzadką, jaką jest choroba Devica, czyli zapalenie nerwów wzrokowych i rdzenia NMOSD. W tej dziedzinie Zespół został uznany przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne za ośrodek referencyjny. Projekt Nauka Ratuje Życie wspiera firma ROCHE.


Źródło: Biuro Prasowe WUM