Pierwszy lipca to czas zmian na liście refundacyjnej, ale nie tylko. Wraz z tą datą wszedł w życie nowy, ważny obowiązek dla lekarzy, tj. raportowanie zdarzeń medycznych do Systemu P1.

Na przesłanie raportu lekarz ma 48 godzin od zakończenia świadczenia. Na szczęście z Gabinetem drWidget to żaden problem: program, zupełnie za darmo, pomaga lekarzom w rzetelnym wypełnianiu kolejnego ustawowego obowiązku.

Raportuj zdarzenia medyczne

W Gabinecie drWidget zdarzenia medyczne są raportowane w momencie archiwizacji wizyt. Aby korzystać z tej funkcjonalności, użytkownik musi tylko wgrać do programu certyfikaty P1 oraz zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach placówki.

Po poprawnej wysyłce, przy wizycie pojawi się odpowiedni komunikat, uwzględniający identyfikator zdarzenia medycznego w P1. O ewentualnym błędzie podczas wysyłki lekarz zostanie poinformowany.

Co jeszcze oferuje Gabinet drWidget?

Wszystko, czego potrzebuje lekarz w codziennej pracy, czyli:

  • moduły e-recept, e-skierowań, e-zleceń i e-zwolnień
  • moduł rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia
  • telemedycynę (e-wizyty z wykorzystaniem wideoczatu, zdalne przedłużanie e-recept)
  • zaawansowany grafik pracy placówki
  • wsparcie techniczne na każdym etapie korzystania z Gabinetu drWidget

Przetestuj możliwości programu w jego wersji demonstracyjnej na demo.drw.pl.

Jak założyć konto w Gabinecie drWidget?

Należy wypełnić formularz dostępny na stronie drw.pl i czekać na kontakt ze strony konsultanta. Nowy użytkownik może liczyć na spotkanie wdrożeniowe oraz pomoc w przeniesieniu danych z dotychczas używanej aplikacji.

Co jeszcze zmieniło się 1 lipca?

Od tego dnia obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. Korzystaj wyłącznie ze zaktualizowanych źródeł informacji o produktach leczniczych, takich jak:

  • Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon. Dostępny w wersji tradycyjnej, książkowej (zamówisz, dzwoniąc pod numer 723-700-700 albo 22 350-00-06) oraz elektronicznej (plik PDF, pobierzesz z tej strony, z zakładki “Materiały do pobrania”).
  • Baza leków znajdująca się w programie Gabinet drWidget.
  • Bezpłatna aplikacja mobilna drWidget Baza Leków, na telefony z systemami Android oraz iOS.