Zgubiona albo wyrzucona ulotka to żaden problem, gdy mamy na telefonie zainstalowaną odpowiednią aplikację mobilną. Taką, która zapewnia stały dostęp do szczegółowych opisów produktów leczniczych i jest na bieżąco aktualizowana, więc zawsze podaje rzetelne dane.

Ulotki leków bywają lekceważone - lądują zapomniane na dnie szuflady albo trafiają prosto do śmietnika. A potem problem, gdy trzeba pilnie zweryfikować jakąś informację. Na szczęście wystarczy jedna aplikacja na telefon, aby mieć stały dostęp do bazy ulotek produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Osoby zainteresowane znajdą ją w swoim sklepie (Google Play/ App Store) i pobiorą zupełnie za darmo.

Po zainstalowaniu i włączeniu aplikacji “Ulotki Leków” użytkownik zobaczy listę produktów uszeregowanych alfabetycznie. Aby szybko dotrzeć do opisu potrzebnego preparatu, należy skorzystać z wyszukiwarki - jest dostępna po kliknięciu w ikonkę lupki. Ulotki zawierają wszystkie niezbędne dla pacjenta informacje, w tym między innymi: w jakim celu stosuje się dany produkt, kiedy nie należy go stosować, ostrzeżenia i środki ostrożności, dawkowanie, możliwe działania niepożądane, jak przechowywać lek, dane podmiotu odpowiedzialnego i wytwórcy.

Są dwa sposoby, aby zapewnić sobie jeszcze szybszy dostęp do często przeglądanych ulotek. Po pierwsze, można je dodać do ulubionych - wówczas pojawią się w sekcji “Twoje leki”. Drugi sposób to przypinanie skrótów; będą widoczne po przytrzymaniu przez chwilę ikonki uruchamiającej aplikację.

Warto mieć “Ulotki Leków” na swoim telefonie, szczególnie jeśli zdarza nam się gubić lub wyrzucać papierowe wersje tych dokumentów. Aplikacja jest regularnie aktualizowana, np. w związku z pojawieniem się na rynku nowych produktów. Korzystając z niej, mamy pewność, że informacje o lekach, które uzyskamy, są rzetelne i aktualne.