Dziecięce body z napisem promującym karmienie piersią trafią do 40 szpitali położniczo-ginekologicznych. Pacjentki otrzymają dziecięce ubranka, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią (26 maja – 1 czerwca).

W ramach akcji do szpitali trafią bawełniane body dziecięce, z napisem promującym karmienie piersią oraz metką, która zawiera zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące naturalnego karmienia.

- Chcemy podarować pacjentkom upominek, który będzie przypominał, jak ważne dla zdrowia zarówno dziecka, jak i mamy jest karmienie piersią - mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Body zawiera dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety. Zostało uszyte w Polsce oraz wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków.

Do dnia 14 maja 2018 r., na adres a.trzewik@mz.gov.pl, zainteresowane szpitale powinny przesłać zgłoszenie do wzięcia udziału w akcji promocyjnej. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia muszą zawierać:

  • nazwę szpitala,
  • adres korespondencyjny placówki,
  • imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz jej numer telefonu.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia