W olsztyńskiej Klinice Budzik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego specjaliści wybudzili 27-letniego Jakuba po pęknięciu tętniaka i 66-letnią Halinę po wypadku komunikacyjnym.

- To już 14. i 15. osoba obudzona w naszej klinice. Zawdzięczmy to ciężkiej pracy zespołu „Budzika”. To ludzie, którzy kochają swoją pracę – mówi prof. Wojciech Maksymowicz, kierownik katedry Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim i Kliniki Neurologii i Neurochirurgii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, przy której umieszczony jest „Budzik”.

Jak poinformował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, dobra informacja o wybudzonych pacjentach zbiegła się z drugą dobrą informacją: 3 lipca ruszyła rozbudowa olsztyńskiego „Budzika”, która przyniesie mu 7 dodatkowych lóżek. Rozbudowę finansuje fundacja „A kogo” Ewy Błaszczyk.

Do olsztyńskiego „Budzika" trafiają pacjenci, którzy skończyli 18 lat w dniu przyjęcia, są w śpiączce nie dłużej niż rok od urazu lub 6 miesięcy od dnia wystąpienia śpiączki nieurazowej, mają stabilne parametry życiowe i oddychają bez wspomagania mechanicznego. Klinika „Budzik dla dorosłych" dysponuje 8 łóżkami i nowoczesnym sprzętem światowej klasy.


Źródło: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski