W dniu 10 lipca zespół medyczny Budzika potwierdził wybudzenie ze śpiączki 16-letniego Daniela. Daniel trafił do kliniki 22 lipca ubiegłego roku w stanie głębokiej śpiączki po zatrzymaniu krążenia. Po 15 miesiącach dzięki intensywnej neurorehabilitacji i wysiłkowi całego zespołu medycznego, terapeutycznego i pielęgniarskiego udało się go wybudzić ze śpiączki.

16 lipca Klinika obchodziła pierwszą rocznicę funkcjonowania i przyjęcia pacjentów. Tymczasem trwają negocjacje dotyczące kontraktu. W poniedziałek 7 lipca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji "Akogo?" i Kliniki "Budzik" z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Zakończyło się ono podpisaniem aneksu do umowy, programu "Wybudzania dzieci ze śpiączki", na kolejne pół roku, przy jednoczesnym zmniejszeniu wartości kontraktu.

"Oznacza to, że Klinika Budzik ma zapewnione finansowanie świadczenia do końca bieżącego roku. Jednocześnie, na spotkaniu NFZ zadeklarował powrót do rozmów w sprawie warunków kontraktu w październiku bieżącego roku" - czytamy na stronie Budzika.Źródło: www.pulsmedycyny.pl