Szansa na lepszą kontrolę zdrowia i lepszy kontakt z pacjentem. Takie plany ma firma Merck Serono, która wystartowała wczoraj z nowym produktem o nazwie MSdialog. Start nowej platformy zbiegł się z obchodami „Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego”.

MSdialog to oprogramowanie komputerowe, które wraz ze znanym już chorym na stwardnienie rozsiane pacjentom Rebismartem (urządzenie do wykorzystywane do wstrzyknięć leku) pozwoli na dokładną kontrolę procesu leczenia.

Pacjentom, lekarzom oraz pielęgniarkom środowiskowym zostaną udostępnione funkcje dotychczas nie spotykane. Proces leczenia będzie wnikliwie monitorowany za pomocą okresowych raportów zdrowotnych wypełnianych przez pacjentów. System będzie gromadził dane o wstrzyknięciach leku (Rebif) i monitorował stan zdrowia pacjenta podczas leczenia.

Ponadto pacjenci będą mogli kontrolować za pomocą SMSów i korespondencji email umówione spotkania z lekarzami i pielęgniarkami oraz używać ich do monitorowania zaplanowanych iniekcji leków.

MSdialog będzie dostępny od maja 2014 roku w wybranych krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Fracja, Włochy, Szwajcaria, Austria, Finlandia, Portugalia, Niemcy, Belgia, Kanada, Dania, Luksemburg, Holandia oraz Szwecja. Kolejne kraje będą dołączać w najbliższej przyszłości.


Źródło: www.newsfix.pl