18 grudnia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu oficjalnie oddano do użytku oddziały noworodkowy wraz z położniczym, a także już użytkowany oddział ginekologiczny i blok porodowy. Modernizacja warta 8 mln złotych była możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Oświęcimskiego

- W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu czeka na przyszłe mamy wspaniały blok porodowy z samodzielnymi salami porodów oraz z salą cięć cesarskich. Na oddziale położniczym czekają sale pobytu wraz z węzłami sanitarnymi. Oddział noworodkowy został wyposażony w nowoczesny sprzęt z salami intensywnej i pośredniej opieki nad noworodkami. Natomiast w części ginekologicznej na pacjentki czekają sale wraz z węzłami sanitarnymi, nowocześnie wyposażone sale zabiegowe, w tym aparaty USG z możliwością diagnostyki rozwoju płodu na najwyższym poziomie. Na pacjentki czeka przede wszystkim profesjonalny zespół lekarzy, położnych i pielęgniarek – podkreślała Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Dyrektor szpitala poinformowała również, że modernizacja oddziałów ginekologiczno-położniczego (45 łóżek) wraz z blokiem porodowym, a także noworodkowego (17 łóżek), to efekt większego projektu, który objął dodatkowo modernizację oddziału psychiatrii (40 łóżek) oraz oddział psychiatrii dziennej (20 łóżek).


Źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu