Jest dostępna w sklepach Google Play i App Store, skąd można ją pobrać zupełnie za darmo. Należy do znanej serii - drWidget - i oferuje wygodny wgląd w bazę kodów ICD-10.

Po pobraniu aplikacji mobilnej drWidget ICD-10 wyświetla się lista kodów. Aby szybko dotrzeć do potrzebnych danych, należy skorzystać z wyszukiwarki - w tym celu klikamy w ikonkę lupki, widoczną w prawym górnym rogu ekranu. Wpisujemy wybraną frazę i już po chwili mamy wyniki wyszukiwania: kody ICD-10 i dostępne dla nich produkty lecznicze.

Aplikacja oferuje również listy: INN, ATC i produktów. Otworzymy je po kliknięciu w odpowiednie zakładki w tzw. menu hamburgerowym, znajdującym się w lewym górnym rogu ekranu. W widoku każdej listy została zamieszczona wyszukiwarka przyspieszająca pracę z aplikacją.

Użytkownik może zdecydować, w jaki sposób będą odbywały się aktualizacje. Swoje preferencje zaznaczy w ustawieniach aplikacji (menu -> Ustawienia -> Ustawienia aktualizacji). Do wyboru są opcje: “Zawsze”, “Co 3 dni”, “Ręczna”. W ustawieniach można również zdecydować o wysyłce raportów, które pomagają twórcom aplikacji w jej ulepszaniu.

Seria drWidget to zestaw 10 narzędzi przydatnych w codziennej pracy każdego lekarza. Dostarcza szczegółowych informacji o produktach leczniczych, suplementach diety i dermokosmetykach i o interakcjach między lekami. Pozwala także korzystać z interaktywnych rozwiązań, takich jak kalkulatory medyczne, a także solidnie przygotować się do egzaminów (LEK i PES).

Wszystkie aplikacje drWidget są darmowe i można je pobrać na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Wejdź na stronę producenta - lekseek.com, zakładka “Realizacje” - i poznaj całą serię!