W Szpitalu Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie otwarto Centrum Porodów Naturalnych oparte na pomyśle oddziałów porodowych naturalnych funkcjonujących w krajach europejskich.

Centrum obejmuje trzy dwupokojowe apartamenty wyposażone w baseny porodowe oraz Salę Porodów Naturalnych, zorganizowaną w ramach Bloku Porodowego. W kameralnych apartamentach, wystylizowanych na domowe zacisze, czeka na kobietę salonik dedykowany do porodu, wyposażony w basen porodowy oraz pokój dla mamy i dziecka wraz z aneksem kuchennym i zapleczem higienicznosanitarnym.

Centrum Porodów Naturalnych dedykowane jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną. Kierowane są tu kobiety wcześniej przygotowane do takiej formy porodu przez położne w szkole rodzenia lub podczas wizyt w Przychodni Przyszpitalnej oraz pacjentki wyselekcjonowane w Izbie Przyjęć przez lekarzy dyżurnych. Nad prawidłowym przebiegiem porodu stale czuwa położna.

- Nasz szpital jest miejscem, w którym mogą spełnić się marzenia. Marzenia o porodzie. TAK!!! Poród jest powitaniem najmłodszego członka rodziny – dziecka. Jeśli rodzice czekają na powrót dzieci z kolonii, od babci, z wycieczki przygotowują często niespodzianki, dekoracje. Czekają z radością. A przed porodem? To nie powrót – to nadejście. Przygotowanie się do najradośniejszej chwili w życiu. Oczywiście. Wyjście naprzeciw bezstresowemu przyjściu na świat dziecka to jest powód otwarcia naszego „Centrum”. To jest dar dla matki, dziecka, ojca. Po prostu dla rodziny – powiedział dr n. med. Jerzy Zwoliński – Lekarz Kierujący Oddziałem Położnictwa Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny.