Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej publikacji, zawierających treści nawołujące do stosowania przemocy wobec dzieci, Zespół ds. Matek Lekarek Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, w imieniu zrzeszonego środowiska lekarskiego, wyraża kategoryczny sprzeciw - poinformowano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej OIL w Warszawie.

„Przedmiotem naszego sprzeciwu jest ujawniona w ostatnim czasie książka „Pasterz serca dziecka”, autorstwa pastora Tedda Trippa, rozpowszechniona przez wydawnictwo Słowo Prawdy. Naruszanie nietykalności osobistej jest przestępstwem, a wspomniana publikacja zachęca do bicia i stosowania kar cielesnych, a ponadto instruuje, jak ukrywać tego typu przestępstwa przed organami ścigania” - napisała lek. Dorota Bębenek, Przewodnicząca Zespołu ds. Matek Lekarek.

„Mając na uwadze aspekt prawny, ale przede wszystkim aktualną wiedzę medyczną, która jednoznacznie potwierdza, że kary cielesne negatywnie wpływają na zdrowie dzieci, ich rozwój, zdolności poznawcze oraz funkcjonowanie w społeczeństwie, podkreślamy, że każdy przekaz nawołujący do stosowania przemocy (zarówno fizycznej, jak i psychicznej) spotka się z naszymi zdecydowanymi reakcjami” - poinformowano w oświadczeniu.

„Jako środowisko lekarskie jesteśmy zobowiązani do dbałości o zdrowie – w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Pozostając w zgodzie z aktualną wiedzą medyczną, dopełnimy wszelkich starań, by zadbać o dobrostan pacjentów, w tym tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci. Dotyczy to zarówno kwestii diagnostyki, leczenia, ale także wymiaru społecznego” - podkreśla Zespół ds. Matek Lekarek Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.


Źródło: OIL Warszawa