DrWidget eWUŚ, bezpłatna aplikacja mobilna pozwalająca zweryfikować, czy pacjent ma prawo do świadczeń z NFZ, oferuje nową funkcjonalność. Od teraz aplikacja informuje także o kwarantannie danej osoby i terminie jej zakończenia.

Pacjenci nie zawsze mówią prawdę o swoim stanie zdrowia, stwarzając zagrożenie dla personelu medycznego i innych osób przebywających w placówkach medycznych. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią, z pomocą przychodzi system eWUŚ, udostępniając lekarzom informację, czy dana osoba jest objęta kwarantanną i jeśli tak – do kiedy ona obowiązuje.

Jak zapewnia prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski, baza danych jest systematycznie poszerzana o kolejne osoby podlegające kwarantannie. Na dzień 25 marca baza uwzględniała ponad 100 tys. przypadków.

Szybki dostęp do tych danych zapewnia lekarzom bezpłatna aplikacja mobilna drWidget eWUŚ. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki numer PESEL pacjenta, aby już po chwili przekonać się, czy podlega on kwarantannie, a jeśli tak, to jaki jest termin jej zakończenia. Aplikacja poinformuje również, czy danej osobie przysługuje prawo do korzystania ze świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki codziennej aktualizacji drWidget eWUŚ zawsze podaje rzetelne dane.

Aplikacja adresowana jest do lekarzy. Można ją pobrać zupełnie za darmo ze sklepów Google Play i App Store. Pełna oferta bezpłatnych aplikacji mobilnych z serii drWidget znajduje się na stronie www.lekseek.com, w zakładce „Realizacje”.

Pobierz z App Store Pobierz z App Store