Jest decyzja o utworzeniu drugiego miejsca na udzielanie świadczeń z zakresu neurologii w Wojewódzkim Szpitalu im J. Śniadeckiego – poinformował Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Tym samym liczba łóżek neurologicznych w "Śniadecji" wzrośnie do 92.

Podczas konferencji prasowej marszałek Marek Malinowski odniósł się do informacji pojawiających się w regionalnych mediach, mówiących o fatalnej sytuacji w podlaskiej neurologii. Podkreślał, że spadek ilości łóżek neurologicznych w szpitalu wojewódzkim to sytuacja przejściowa spowodowana modernizacją budynku. Na czas prac budowlanych przeniesiono oddział neurologii w inne miejsce i zmniejszono liczbę łóżek o prawie połowę, ale już pod koniec I kwartału br. sytuacja ma wrócić do stanu sprzed remontu.

Marszałek dodał, że do rozszerzenia działalności z zakresu neurologii w szpitalu wojewódzkim były niezbędne dwa czynniki – możliwości lokalowe i dodatkowe finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia i te dwa warunki zostały spełnione. - Miejsce jest prawie gotowe, a wiem, że środki w budżecie NFZ także są – mówił Marek Malinowski.

O dodatkowym finansowaniu zapewniał dyrektor Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Maciej Olesiński. - W związku z rzeczywistym działaniem zarządu województwa i osób zarządzających szpitalem, które doprowadziło do utworzenia drugiego miejsca udzielania świadczeń, Podlaski Fundusz NFZ przeznaczy finansowanie również na to drugie miejsce udzielania świadczeń i będzie finansował rzeczywistą liczbę udzielanych świadczeń z zakresu neurologii z pododdziałem udarowym – podkreślał dyrektor Olesiński.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego