Kolejne nowe funkcjonalności są już dostępne w MyDr Diabetologii, czyli mobilnej aplikacji pozwalającej cukrzykom prowadzić elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy. Na prośbę użytkowników, MyDr Diabetologia została wzbogacona m.in. o funkcje: eksportu zapisanych danych do PDF z możliwością wysłania mailem, wyboru jednostek (mg/dL, mmol/L) oraz dodawania notatek do pomiarów.

MyDr Diabetologia to ciekawa propozycja dla osób chorujących na cukrzycę. Aplikacja pozwala przenosić dane z glukometru na telefon, za pośrednictwem technologii Bluetooth. Współpracuje z trzema glukometrami, tj.: CONTOUR®PLUS ONE, GLUCOMAXX® CONNECT oraz OneTouch Select Plus Flex™. Skopiowane dane, czyli wyniki pomiarów wraz datami i godzinami ich wykonania, aplikacja przedstawia na dwa sposoby: w postaci listy i wykresu. W razie potrzeby pacjent może także ręcznie wprowadzić do systemu swoje wyniki badań.

Użytkownicy MyDr Diabetologii mają realny wpływ na jej rozwój. Swoje pomysły na nowe funkcjonalności mogą zgłaszać poprzez moduł „Zaproponuj zmianę”, dostępny w aplikacji. Dostaliśmy już kilka zgłoszeń i wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, wyposażyliśmy MyDr Diabetologię w następujące nowości:

  • Moduł „Eksportuj wyniki”, który pozwala eksportować dane zapisane w aplikacji do pliku PDF, a także wysłać go mailem
  • Możliwość wyboru jednostek: mg/dL albo mmol/L; zmiany można dokonać w „Ustawieniach” aplikacji
  • Możliwość sporządzania notatek przy pomiarach wprowadzanych ręcznie
  • Funkcję kasowania wszystkich zapisanych pomiarów i urządzeń; można tego dokonać w „Ustawieniach” aplikacji

Powyższe nowości są dostępne w aplikacji w wersji na telefony z systemem operacyjnym iOS. Już wkrótce z nowych funkcjonalności będą także mogli korzystać użytkownicy telefonów z Androidem.

Przypominamy, że MyDr Diabetologię można pobrać zupełnie za darmo (ze sklepów App Store oraz Google Play). Dodatkowe informacje na temat aplikacji i jej możliwości dostępne są tutaj.