Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie rozbudował pracownię radiologii zabiegowej o drugi dwupłaszczyznowy angiograf dedykowany do leczenia pacjentów z chorobami naczyniowymi ośrodkowego układu nerwowego, w tym chorych z udarem mózgu.

Kierownik Pracowni Radiologii Zabiegowej WIM ppłk dr n. med. Piotr Piasecki przekazał podczas konferencji prasowej, że urządzenie posiada liczne funkcje poprawiające jakość obrazowania, przy zwiększonej ochronie przed promieniowaniem rentgenowskim. Przy jego pomocy można wykonywać zabiegi wewnątrznaczyniowe szybciej, skuteczniej i bezpieczniej.

- Co więcej jeden z dwóch posiadanych przez nas obecnie angiografów będzie zawsze w gotowości dyżurowej do wykonania pilnej trombektomii u chorego z udarem mózgu. Stawiamy na nowoczesne i skuteczne leczenie chorych z udarem mózgu, a to wymaga ciągłego rozwoju, nowych inwestycji. Nie tylko w zaawansowaną technologicznie aparaturę, ale także w ustawiczne szkolenie oddanego pacjentom personelu, ciągłą poprawę jakości naszej pracy i procedur terapeutycznych. W WIM rozumiemy od dawna, że aby być skutecznym w leczeniu udaru mózgu trzeba stworzyć zgrany, wielodyscyplinarny zespół, potrafiący efektywnie wykorzystać krótkie, terapeutyczne okno czasowe - mówił dr Piasecki.


Źródło: WIM